انرژی هاب - توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

 • با شرکت در این آزمون آنلاین اطلاعات انرژی خورشیدی خود را به چالش بکشید

  به عنوان یک علاقه‌مند به انرژی خورشیدی حتما تا به حال پنل‌های خورشیدی بر روی پشت‌بام‌ها و آینه‌های خورشیدی در بیابان‌ها و صحراها (حداقل عکس یا ویدئوی آن‌ها) را دیده‌اید. اما در مورد تکنولوژی‌های مورد نیاز برای دریافت این انرژی فوق‌العاده چه می‌دانید؟ اطلاعاتتان در مورد تفاوت‌های میان فتوولتائیک و CSP چقدر است؟ از تاریخچه انرژی خورشیدی چه چیزهایی شنیده‌اید؟ در این آزمون ۱۵ سوالی با مطرح کردن نکاتی تاریخی، آماری و علمی، دانش خورشیدی شما را به چالش می‌کشیم. اگر بیش از ۸۰% سوالات را درست جواب دادید نشان دهنده این است که اطلاعات شما فوق العاده است، اگر بین ۵۰ تا ۸۰ درصد سوالات را درست جواب دادید اطلاعات شما خوب است و اگر کمتر از ۵۰% جواب دادید پیشنهاد می‌کنیم تا از طریق مطالعه انرژی هاب و دیگر منابع اطلاعات خود را افزایش دهید. در این آزمون شرکت کنید و نتیجه را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.
 

 

 • برترین توربین‌های بادی فراساحلی سال ۲۰۱۶

  در این مطلب با برترین توربین‌های بادی فراساحلی سال ۲۰۱۶ آشنا می‌شویم. مدال طلا: توربین SWT-7.0-154 زیمنس توربین ۷ مگاواتی SWT-0.7-154 (یا D7) در بازار از تقاضای بسیار بالایی برخوردار است و با زنجیره‌ی تأمین پیشرفته‌ای حمایت می‌گردد. ساخت تأسیسات تولیدی پره‌های B75 در هال انگلستان به پایان رسیده است. این در حالی است که مونتاژ ناسل‌ها و هاب‌ها سال آینده در کاکس هافن آلمان شروع خواهد شد. زیمنس راهکارهای خلاقانه‌ای با هدف کاهش قیمت انرژی نیز توسعه داده، ازجمله آن‌ها می‌توان به کشتی رو-رو (Roll-on/roll-off) که به‌منظور انتقال ناسل‌ها، پایه‌ها و پره‌ها به بندرهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد اشاره کرد. توربین دایرکت درایو D7 (نمونه اولیه ۲۰۱۵) نمونه‌ی تکامل‌یافته‌ی D6 شش مگاواتی است. شرکت زیمنس در سال ۲۰۱۱ نمونه اولیه یک توربین ۶ مگاواتی با قطر پره ۱۲۰ متر و به دنبال آن در سال ۲۰۱۲ یک نمونه اولیه با قطرپره ۱۵۴ متر را تولید نمود. توربین SWT-7.0-154 به‌صورت گام‌ به‌ گام ارتقاء یافته و بدون تغییر اندازه‌ی پره قادر است ۱۰% انرژی بیشتری نسبت به SWT-6.0-154 (D6) تولید نماید، اما بایستی از آن در سایت‌هایی با کلاس IEC بالاتر استفاده نمود. تغییرات فنی شامل آهنرباهای دائمی قوی‌تر در ژنراتور روتور خارجی و به‌روزرسانی واحدهای مبدل الکتریکی قدرت و ترانسفورماتور برای هماهنگی بیشتر با توان افزایش‌یافته‌ی توربین است. داخل ناسل استوانه‌ای شکل این توربین یک حامل ریختگی بزرگ قسمت مرکزی سازه را شکل می‌دهد، از طرفی دسترسی به داخل هاب از طریق شفت توخالی ژنراتور و یاتاقان منفرد روتور امکان‌پذیر است. دو عدد مبدل قدرت الکترونیک به همراه یک ترانسفورماتور ولتاژ متوسط داخل ناسل قرار دارند. توربین D7 تقریبا ۳۶۰ تن وزن سر (ناسل، روتور و پره‌ها) را تحمل می‌کند. خبر تولید توربین ۸ مگاواتی SWT-8.0-154 نیز منتشر شده است. نویسنده مهمان: مهران صادقی دلوئی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر
 • سرمایه‌گذاری استان بریتیش کلمبیای کانادا بر روی انرژی امواج

  استان بریتیش کلمبیا در کانادا مبلغی برابر ۱۵۰ هزار دلار کانادا را به گروه تحقیقاتی West Coast Wave Initiative (WCWI) در دانشگاه ویکتوریا اهدا کرد تا از تحقیقات در زمینه پتانسیل‌سنجی انرژی موجی و تولید الکتریسیته پشتیبانی کرده باشد. این تن‌خواه، به واسطه جایزه نوآوری در انرژی پاک تامین شده‌ است و برای خرید نصب و نگهداری تجهیزات شناور اندازه‌گیری امواج استفاده خواهد شد. این پنجمین سیستم اندازه‌گیری شناور خواهد بود که توسط این مرکز مورد استفاده قرار میگیرد تا به کمک محققین در ثبت انرژی امواج در سواحل این استان بیاید . همچنین شرکت BC Hydro مبلغی برابر ۶۰ هزار دلار کانادا به این موسسه برای تامین هزینه‌های این تحقیق کمک کرد. امیریک ویرک وزیر تکنولوژی می‌گوید: “ ساحل این استان تنها زیباترین ساحل کانادا نیست بلکه می‌تواند یکی از منابع تامین انرژی پاک در کانادا باشد و این تحقیقات به ما کمک می‌کند تا شکل امواج و پتاسیل آنها اطلاعات بیشتری داشته باشیم. با این پشتیبانی‌ها ما می‌توانیم یه سرعت رشد این صنایع کمک کنیم و همچنین تغییری در نواحی جدا از سیستم شبکه برقی ایجاد کنیم و حتی این تغییر می‌تواند در مقیاس جهانی باشد.”
 • میکروآلگی، انرژی پاک‌تر و افزایش امنیت غذایی

  با استفاده از پایین‌ترین طبقه هرم غذایی در اقیانوس، میکروآلگی می‌تواند به عنوان بزرگترین راه مبارزه با گرمایش زمین، انرژی و کمبود غذا مطرح گردد. این را محققین آزمایشگاه آلگی و سوخت‌زیستی دانشگاه کورنل می‌گویند. "ما ممکن است به انقلابی بزرگ در صنعت انرژی پاک دست پیدا کنیم" این را استاد دانشگاه و رییس مجموعه می‌گوید او همجنین نویسنده مقاله جدید به نام "میکروآلگی اقیانوس‌ها: هواشناسی، انرژی و صنایع غذایی" است.این مطالعه به بررسی موضوع کشت مقیاس صنعتی میکروآلگی ها یا یه صورت مخفف ICMM می پردازد. ICMM می‌تواند باعث کاهش چشمگیر مصرف سوخت فسیلی با تولید سوخت هیدروکربنی مناسب برای صنایع حمل‌ونقل سنگین شود. همچنین تفاله باقی‌مانده به صورت زیست‌توده می‌تواند به عنوان ماده‌ای مغذی برای دام به استفاده رسد. محققین برای تولید سوخت بعد از پرورش این میکروآلگی‌ها لیپید موجود را جداسازی می‌کنند و تنها تفاله‌ای مغذی از پروتئین باقی می‌ماند که می‌تواند به غذای دام و طیور افزوده شود. بعد از مصرف جنین غذای مغذی توسط طیور، تخم مرغی با ۳ برابر امگا۳ تولید خواهد شد. برای تولید سوخت مایع از میکروآلگی نیاز به زیر کشت بردن مزرعه ای به وسعتی ۳ برابر ایالت تگزاس نیاز است البته در کنار آن پروتئینی به دست می‌آید که ۱۰ برابر پروتئین تولید جهانی از گیاه سویا است.
 • فروش تسلا در امارات متحده عربی شروع شد

  تسلا فروش خودروی الکتریکی لوکس خود را در دبی شروع کرد که اولین بازار فروش این خودرو در خاورمیانه است. فروش خودروهای لوکس در کشورهای حاشیه خلیج فارس دارای بالاترین نرخ فروش هستند، اگرچه بعضی از برندها و شرکت‌ها با کاهش قیمت نفت دچار کاهش فروش شده‌اند. مرکز خودروسازی تسلا مستقر در کالیفرنیا، سفارش آنلاین از امارات متحده عربی را فراهم آورده است که باعث شده تا فروشگاهی مجهز در دبی‌مال و یک تعمیرگاه مجهز در جاده شیخ زايد راه‌اندازی شوند و تا ماه جولای افتتاح شوند. بنیان‌گذار تسلا، الون ماسک، همچنین وعده بازگشایی نمایندگی و مرکز تعمیر در ابوظبی تا سال ۲۰۱۸ و گسترس این مراکز در بحرین و عمان، و عربستان سعودی خبر داد. او همچنین هرگپنه فعالیتی در خارج از دبی و گسترش در مناطق دیگر امارات مقدور ندانست. قیمت خودروهای تسلا از ۲۷۵هزار درهم یا ۷۵ هزار دلار برای مدل S با بازه رانندگی ۶۳۲ کیلومتر شروع می‌شود و مدل X قیمتی برابر ۳۴۴ هزار درهم و ۵۶۵ کیلومتر بازه رانندگی نیز در لیست فروش قرار دارد. مشتریانی که خودروی خود را از ماه جولای تحویل خواهند گرفت، می‌توانند آن را در خانه و همچنین ۲۸ مرکز دیگر شارژ کنند که تا ۵۰ ایستگاه شارژ افزایش خواهند یافت. تسلا تاکنون در کشورهای مکزیک، اروپا، کانادا، تایوان، چین و ژاپن خارج از ایالالت متحده ورود کرده است.

نظرسنجی

انرژی هاب را از چه طریقی دنبال می‌کنید؟


ثبت نظر 

عضویت در هفته‌نامه

انرژی هاب در شبکه های اجتماعی

آخرین خبرها

ورود کاربران

فراموشی کلمه عبور؟


 
 
 
بنر تبلیغات
کانال تلگرام
شرکت ها
اپلیکیشن ها
وبسایت ها
فروشگاه
 

 

تبلیغات متنی

تبلیغات متنی
برای سفارش تبلیغات متنی کلیک کنید

242
سانا
سازمان انرژی های نو ایران

www.suna.org.ir/fa/home
انرژی هاب
توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

38
 

logo-samandehi