انرژی هاب - توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

محیط زیست

Lillypad شهر رویایی شناور + ویدئو

به منظور حفظ محیط زیست و ذخایر فسیلی رو به اتمام شهری شناور با طراحی منحصر به فرد ساخته شد که از جدید‌ترین فناوری‌ها و منابع انرژی نوین استفاده می‌کند. ایده ساخت شهرهای شناور چیز جدیدی نیست و مدتی است که ذهن بشر امروز را به سمت خود معطوف ...

1394/08/16

نیاز آلمان به زباله برای تولید نیرو

نیروگاه‌های تولید برق از زباله در آلمان با کمبود زباله مواجه‌اند و دست ‌به ‌دامان واردات از دیگر کشورها شدند. صنعت بازیافت در آلمان پیشرفته است و شهروندان به بازیافت اهمیت می‌دهند؛ بنابراین زباله چندانی باقی نمی‌ماند.

1394/08/03

سبز‌ترین شهرهای جهان کدام ها هستند؟

مناطق شهری با وجودی که ۳ درصد از خشکی‌های زمین را دربرمی‌گیرند، سکونتگاه‌ جمعیت بالایی از مردم جهان هستند و به همین دلیل نقش قابل توجهی در حفظ سلامت زمین و محیط زیست دارند.

1394/06/31

تولید غشاهای نانوکامپوزیتی جهت استفاده در پیل های سوختی برای کمک به کاهش آلودگی هوا در ایران

پژوهشگران پژوهشکده انرژی‌های نو دانشگاه صنعتی امیرکبیر نانوغشاهایی ساختند که می‌توان از آن‌ها در تولید پیل‌های سوختی دما بالا به منظور کاهش آلودگی هوا استفاده کرد.

1394/06/25

دانمارک؛ نمونه موفق اجرای برنامه همزیستی صنعتی + ویدئو (قسمت دوم)

در میان کشورهای اروپای، کشورهای حوزه اسکاندیناوی، بیشترین توجه را به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار می‌دهند که دراین بین، سوئد و دانمارک، به عنوان دو کشور صنعتی مهم قاره سبز، تعهد بیش تری را از خود نشان داده‌اند.

1394/05/24

دانمارک؛ نمونه موفق اجرای برنامه همزیستی صنعتی + ویدئو (قسمت اول)

در میان کشورهای اروپای، کشورهای حوزه اسکاندیناوی، بیشترین توجه را به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار می‌دهند که دراین بین، سوئد و دانمارک، به عنوان دو کشور صنعتی مهم قاره سبز، تعهد بیش تری را از خود نشان داده‌اند.

1394/05/22

تصفیه آلودگی‌ هوا با دیوار غول‌آسا

شرکت کانادایی Carbon Engineering، دیواری را طراحی کرده که با کشیدن هوا و جذب آن می‌تواند هوا را پاکیزه و آن را به سوخت تبدیل نماید.

1394/05/06

تاکسی‌های هوشمند راه‌حلی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای

دفعه بعدی که دست خود را برای تاکسی بالا می‌برید احتمال دارد توسط یکی از خودرو‌های هوشمند سرویس داده شوید. شاید با ورود Google،Uber، Nissan، و استارت‌آپ جدید Zoox تاکسیرانی به شغلی متروک تبدیل شود.

1394/04/25

چگونه زباله‌های پلاستیکی می‌توانند مانع گرمایش زمین باشند (مقاله‌ای از World Economic Forum)

سایت World Economic Forum در مقاله ای به بررسی تکنولوژی سوزاندن بدون اکسیژن پرداخته و با بیان تهدید زباله ها در اطراف ما بر آموزش مردم و استفاده از تکنولوژی برای از بین بردن و کنترل زباله ها تاکید می کند.

1394/04/24

معصومه ابتکار: یک درصد از بودجه دستگاه های دولتی به اجرای مدیریت سبز اختصاص می‌یابد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با قدردانی از تاکید و تلاش دولت یازدهم به منظور اجرایی شدن مدیریت سبز در دستگاه های دولتی گفت: تخصصی یک درصد از بودجه دستگاه های دولتی برای اجرای برنامه های صرفه جویی و مدیریت سبز یکی از اقدامات ...

1394/04/09

صفحه 3 از 9اولين   قبلي   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  بعدي   آخرين   
برو به: برو

نظرسنجی

انرژی هاب را از چه طریقی دنبال می‌کنید؟


ثبت نظر 

عضویت در هفته‌نامه

انرژی هاب در شبکه های اجتماعی

آخرین خبرها

ورود کاربران

فراموشی کلمه عبور؟


 
 
 
وبسایت ها
فروشگاه
بنر تبلیغات
کانال تلگرام
شرکت ها
اپلیکیشن ها
 

 

 

تبلیغات متنی

سانا
سازمان انرژی های نو ایران

www.suna.org.ir/fa/home
انرژی هاب
توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

38
تبلیغات متنی
برای سفارش تبلیغات متنی کلیک کنید

242
 

logo-samandehi

logo-samandehi