انرژی هاب - توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

جزئیات خبر

فاز تست محصول جدید پنل‌های شرکت جاده‌ی خورشیدی
1395/07/17 - 12:00
نویسنده: محمدرضا شاه محمدی
میانگین:()
بازگشت
فاز تست محصول جدید پنل‌های شرکت جاده‌ی خورشیدی

 به گزارش انرژی‌هاب، یک میدان عمومی در سنت پوینت یک سطح با روشنایی جدید دارد که با ۳۰ کاشی شش‌وجهی ساخته شده از LEDها است.

 
اما در واقع هر کدام از این کاشی‌ها یک پنل خورشیدی است و در آینده‌ای نزدیک از این پنل‌ها برای تامین انرژی فواره میدان و توالت عمومی استفاده خواهد شد. نصب این سیستم که در ۳ اکتبر سال جاری تصمیم‌گیری شد و اولین امتحان عمومی اولیه سیستم شرکت جاده خورشیدی در آمریکا انجام خواهد شد.
 
شرکت جاده خورشیدی، شرکتی که این سیستم را در ایداهو توسعه داده است در سال ۲۰۰۶ توسط یک زن و شوهر پایه‌گذاری شد. ایده آن‌ها ساخت پنل‌های خورشیدی بود که بتوان رو آسفال معمولی نصب شود.
 
این تست در میدان سنت پوینت به معنی امتحان جدیدترین نمونه شرکت که به نام SR3 است که نمونه سوم توسعه این شرکت است. مدیرعامل شرکت می‌گوید که تیم در نظر دارد تا نمونه‌ّای بیشتری در ۷ یا ۶ نقطه دیگر امتحان کند. ما نیاز داریم تا مشکلات و حوادث ناگهانی دیگر را بیابیم و در تولیدات خود در نظر داشته باشیم.
 
هر نمونه کاشی SR3 دارای ۴۴ وات پنل خورشیدی است. این کاشی‌ها دارای توانایی خودگرمایش است تا ساختار درونی به علت افت دما یخ نزند و از کار نیافتد و تولید انرژی خود را ادامه دهد. همچنین شاید بتوان به عنوان آب کننده برف در جاده‌ها استفاده گردد.
 
شیشه حرارت‌دیده و سخت که به عنوان روکش این کاشی‌ها استفاده شده است بسیار مقاوم است. این کاشی می‌تواند وزن یک کامیونت را تحمل کند. همچنین آن‌ها برای استفاده به جای خطوط میان جاده نیز طراحی شده‌اند و امکان تغییر طراحی جاده‌ها را آسان‌تر می‌کند.
 
به دلیل یک مشکل در خط تولید این کاشی‌های خورشیدی، این کاشی‌ها هنوز قادر به تولید انرژی نیستند اما در اولین فرصت شرکت اقدام به تغییر و تعویض این کاشی‌ها برای میدان سنت پوینت خواهد کرد اما با تغییر این کاشی‌ها مدیر شرکت امیدوار است تا یک گروه ۳۰ عددی از این کاشی‌ها ۵.۲۸ کیلووات‌ساعت در روز انرژی تولید کند. (با در نظر گرفتن ۴.۵ ساعت نور مناسب در روز)
 
با این فرضیات برای تولید انرژی یک خانه ۱۷۰ کاشی مورد نیاز است. با اندازه معادل ۴۰ سانتیمترمربع برای هرخانه وسعتی برابر ۷۰ متر مربع فضا لازم است. هر چند این اعداد با توجه به مقدار نور فرق خواهد کرد.
 
 
کشور‌های اروپایی نیز همچنین سیستمی را نصب و استفاده کرده‌اند همانطور که در اخبار گذشته به جاده مخصوص دوچرخه خورشیدی در هلند اشاره شده است.
 

برچسب ها: انرژی خورشیدی    انرژی    آمریکا    هلند  
به اشتراک گذاری مطلب:
0
0
0
0
send ارسال به دوستان

نظرات کاربران

انتشار یافته: 0     غیر قابل انتشار: 0

درج نظر

* کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند، درج اطلاعات در آنها ضروری است
* درج HTML مجاز نمی باشد

 

   

 
بازبینی کد امنیتی
 
ارسال نظر
 
Telegram

نظرسنجی

انرژی هاب را از چه طریقی دنبال می‌کنید؟


ثبت نظر 

عضویت در هفته‌نامه

انرژی هاب در شبکه های اجتماعی

آخرین خبرها

ورود کاربران

فراموشی کلمه عبور؟


 
 
 
فروشگاه
بنر تبلیغات
کانال تلگرام
شرکت ها
اپلیکیشن ها
وبسایت ها
 

 

 

تبلیغات متنی

انرژی هاب
توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

38
تبلیغات متنی
برای سفارش تبلیغات متنی کلیک کنید

242
سانا
سازمان انرژی های نو ایران

www.suna.org.ir/fa/home
 

logo-samandehi

logo-samandehi