انرژی هاب - توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

جزئیات خبر

اولین نیروگاه ترکیبی زیست توده و زمین گرمایی در ایتالیا تکمیل شد
1394/05/15 - 12:00
نویسنده: محمدرضا شاه محمدی
میانگین:(5)
بازگشت
اولین نیروگاه ترکیبی زیست توده و زمین گرمایی در ایتالیا تکمیل شد

 به گزارش انرژی‌هاب، شرکت Enel Green اعلام کرد که نیروگاه پنج مگاواتی سوخت زیستی خود را در منطقه توسکانی ایتالیا تکمیل کرده است. این نیروگاه ترکیب زیست توده و انرژی زمین گرمایی را برای ایجاد بخار آب استفاده می‌کند.

 

اولین نوع این نیروگاه زیست توده از منابع طبیعی جنگلی و یک ابر گرم‌کننده برای بویلر خود استفاده می‌کند. برای افزایش دمای بخار آب، نیروگاه زمین گرمایی کورنیا ۲ که ۱۳ مگاواتی است به کمک می‌آید. بخار نیروگاه زمین گرمایی دمای بخار آب را از ۳۰۰ تا ۷۰۰ درجه فارنهایت بالا می‌برد که در انتها باعث تولید خالص الکتریسیته بالاتر می‌شود.
 
این تخمین زده شده است که ترکیب نیروگاه زیست توده و زمین‌گرمایی انرژی تولیدی نیروگاه کورنیا ۲ را تا ۳۰ گیگاوات ساعت در سال رشد دهد. این کار همچنین باعث کاهش دی‌اکسیدکربن آزاد شده تا ۱۳۰۰۰ تن در سال می‌شود. این نوآوری در‌ حالی که باعث شده تا تاثیرات زیست محیطی نیر.گاه کاهش یابد همچنین به تجدیدپذیری محیط و منابع نیز کمک می‌کند.
 
فرانسیسکو ونتورینی مدیر این نیروگاه می‌گوید: ترکیب این دو تکنولوژی یه قدم به سوی پیش برای آینده انرژی تجدیدپذیر است. و انتظار می‌رود که نتیجه اثبات شود و مدل جدیدی برای تامین انرژی محلی و مشاغل جدید ایجاد نماید.
 
شرکت انل پاور با اعلام هزینه‌ی ۱۵ میلیونی برای این نیروگاه به ایجاد ۴۰ شغل مستقیم و غیر مستقیم اشاره کرد و بیشتر این مشاغل را به تامین زیست توده مربوط دانست.
 
ریکاردو آموروسو رئیس بخش نوآوری شرکت انل با اشاره به ترکیب این دو تکنولوژی گفت که در نهایت سیستم بهتر شده که هزینه کمتر و بازدهی بیشتری را به همراه دارد. این ترکیب باعث ایجاد یک سیستم هیبرید برای تولید الکتریسیته و همچنین کاهش گازهای گلخانه‌ای در یک منطقه شده است.
 
اگرچه این اولین مدل ترکیب نیروگاه‌های زمین گرمایی و زیست توده است اما در واقعیت نمونه‌های بسیاری از ترکیب انرژی‌های نو وجود دارد.
 
با توجه به گفته‌های آموروسو، استفاده زیرساخت مشترک باعث کاهش هزینه و ترغیب استفاده از این سیستم‌های هیبرید می‌شود. در بعضی موارد نیز باعث می‌شود که نیروگاه‌هایی که به صورت مستقل در نواحی دورافتاده به‌صرفه نیستند نیز بازدهی اقتصادی خوبی داشته باشند. 

برچسب ها: سوخت زیستی    انرژی    انرژی تجدیدپذیر    انرژی زمین گرمایی    هیبرید  
به اشتراک گذاری مطلب:
0
0
0
0
send ارسال به دوستان

نظرات کاربران

انتشار یافته: 0     غیر قابل انتشار: 0

درج نظر

* کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند، درج اطلاعات در آنها ضروری است
* درج HTML مجاز نمی باشد

 

   

 
بازبینی کد امنیتی
 
ارسال نظر
 
Telegram

نظرسنجی

انرژی هاب را از چه طریقی دنبال می‌کنید؟


ثبت نظر 

عضویت در هفته‌نامه

انرژی هاب در شبکه های اجتماعی

آخرین خبرها

ورود کاربران

فراموشی کلمه عبور؟


 
 
 
فروشگاه
بنر تبلیغات
کانال تلگرام
شرکت ها
اپلیکیشن ها
وبسایت ها
 

 

 

تبلیغات متنی

انرژی هاب
توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

38
تبلیغات متنی
برای سفارش تبلیغات متنی کلیک کنید

242
سانا
سازمان انرژی های نو ایران

www.suna.org.ir/fa/home
 

logo-samandehi

logo-samandehi