انرژی هاب - توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

جزئیات خبر

زیست شناسی کشت به کمک تولید سوخت‌زیستی می‌آید
1395/03/05 - 12:00
نویسنده: محمدرضا شاه محمدی
میانگین:()
بازگشت
زیست شناسی کشت به کمک تولید سوخت‌زیستی می‌آید

 به گزارش انرژی‌هاب، زیست‌توده‌های سلولوزی – فیبر قسمتی تغییر ناپذیر در گیاهان است – یک منبع در دسترس خانگی است که می‌تواند به عنوان سوختی زیستی و پیشرفته مورد استفاده قرار بگیرد. کلیدی‌ترین نکته برای تولید سوخت زیستی اقتصادی در گرو ابداع روشی نو برای تبدیل زیست‌توده به سوخت است. موضوع مهم و چالشی در تبدیل زیست‌توده به سوخت به روشی اقتصادی تبدیل سلول‌های سخت و پیچیده سلولوزی به مواد قندی برای سوختن است. موضوع دیگر بازدهی این روش است. روش‌های توسعه یافته رد زیست‌شناسی سنتزی  می‌تواند روش‌های مناسب و نوآورانه‌ای را پیشنهاد دهد. این روش‌ّها می‌تواند روند توسعه و صنعتی کردن این روش‌ها را تسریع بخشد و برای تولید صنعتی پربازده نماید.

 
بایولوژی سنتزی از دو روش می‌تواند به تولید سوخت با بازدهی بیشتر کمک کند. روش اول تولید آنزیم‌های جدید برای شکستن سلول‌های جامد به اعضای کوچکتر و روش دوم مهندسی میکروب‌هایی پربازده برای تولید سوخت زیستی مناسب است.
 
همچنین مهندسی میکروب‌ها توسط DNA آنها باعث تولید آنزیم‌های مناسبی می‌شود که سرعت تولید پروتئین و عملیات شیمیایی را افزایش می‌دهد. این افزایش سرعت برابر افزایش سرعت تولید سوخت است. همچنین این میکروب‌های مهندسی شده می‌توانند سوخت هیدروکربنی مانند دیزل یا سوخت جت با پایه گیاهی تولید کنند. این تحقیقات می‌توانند به افزایش بادهی و کاهش قیمت تولید سوخت کمک کنند.
 
این پیشرفت‌ها در زمینه سوخت زیستی می‌توانند این بازه زمانی با سرعت کم را کمک کنند تا سریعتر گذشته و به مرحله‌های بهتر گذر کند تا سوختی گیاهی با قیمت مناسب و بازدهی بالا تولید شود. این تکنولوژی‌ها در هر کشوری باعث کاهش آلودگی و همچنین کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی باشد در حالی که مشتری اصلی این سوخت‌ها زمینه حمل و نقل است که یکی از مصرف کنندگان سوخت‌های فسیلی است. 
 
 

برچسب ها: انرژی‌هاب    سوخت‌فسیلی    انرژی تجدیدپذیر    سوخت‌زیستی    زیست‌شناسی    DNA  
به اشتراک گذاری مطلب:
0
0
0
0
send ارسال به دوستان

نظرات کاربران

انتشار یافته: 0     غیر قابل انتشار: 0

درج نظر

* کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند، درج اطلاعات در آنها ضروری است
* درج HTML مجاز نمی باشد

 

   

 
بازبینی کد امنیتی
 
ارسال نظر
 
Telegram

نظرسنجی

انرژی هاب را از چه طریقی دنبال می‌کنید؟


ثبت نظر 

عضویت در هفته‌نامه

انرژی هاب در شبکه های اجتماعی

آخرین خبرها

ورود کاربران

فراموشی کلمه عبور؟


 
 
 
فروشگاه
بنر تبلیغات
کانال تلگرام
شرکت ها
اپلیکیشن ها
وبسایت ها
 

 

 

تبلیغات متنی

انرژی هاب
توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

38
تبلیغات متنی
برای سفارش تبلیغات متنی کلیک کنید

242
سانا
سازمان انرژی های نو ایران

www.suna.org.ir/fa/home
 

logo-samandehi

logo-samandehi